Správa IP adresního prostoru

V každé společnosti nebo síti ISP se využívají IP adresy. Ty jsou zásadní součástí celé sítě. Je několik způsobů, jak přiřazovat IP adresy. Mnoho správců i ve velkých podnicích dosud používá excel, protože nemají k dispozici nástroje na chytrou správu IP adres. Řešením může být náš nástroj pro správu IP adres. Tento modul je připojen do zákazníkovy databáze ve Splynxu. Když je zákazníkovi pro umožnění přístupu přiřazena IP adresa nebo podsíť, jsou tyto adresy také přiřazeny v tabulce správy IP adres. Hlavním přínosem je eliminace konfliktů IP, pokud několik zákazníků dostane stejné IP adresy nebo IP adresy ze špatných rozsahů. Kromě toho se udržuje přehled o aktuální situaci podsítí.

Naše video a následující screenshoty ukazují kroky, jak zprovoznit tuto funkci:

 

1. Vytvořte kořenovou síť (rozsáhlejší síť) a připojte k ní podsítě. Kořenová síť je označena žlutě.

 

ipman1

 

IP adresy ve vybraných podsítích jsou v tabulce:

 

2016-01-26 10.43.12 pm

 

 

2. Můžete staticky definovat, pro jakou konkrétní IP adresu se samotný nástroj využívá. Pokud IP adresu přiřazujete zákazníkovi, uzamkne se v nástroji pro správu IP adres. Pokud se pokusíte přiřadit již používanou IP adresu, systém tomu zabrání.

 

2016-01-26 10.46.05 pm

 

3. Další funkce jsou navíc zasílání Mass Ping do zařízení ve vybrané síti, rozdělení sítě do menších podsítí nebo spojení podsítí do jedné sítě. Rychle získat informace lze přepnutím náhledu na grafickou mapu s ikonami. Všechny červené ikony znamenají, že IP adresa neodpovídá na Mass Ping.

2016-01-26 10.43.28 pm

Podrobnější vysvětlení o správě IP adres viz video-průvodce

Můžete také upravit barvy a typy zařízení, stejně jako přidát nové typy zařízení.

IPAM customization

Druhý video tutoriál ukazuje, jak si lze přizpůsobit modul pro správu IP adres a přidat více barev: